Microsoft Web Platform Installer ile Localhost Php Server Kurulumu (Resimli Anlatım)

Microsoft Web Platform Installer ile Localhost Php Server Kurulumu (Resimli Anlatım)

Windows işletim sisteminizde localhostunuzda Php dosyalarınızı çalıştırmak için karışık yöntemlere hiç gerek yok. Hazırda kurmuş olduğunuz localhostunuza php yüklemek için Microsoft Web Platform Installer‘ı kullanmak oldukça kolay.

 

Microsoft Web Platform Installer’ı indirmek için bu bağlantıya tıklayın.

 

Programı indirdikten sonra çalıştırın ve aşama ama kurulumu yapalım.

 

01

Açıklama: Programı açtıktan sonra Ürünler sekmesine giriş yapıyoruz. Yüklenebilir durumda ki ürünler aşağıda liste olarak görünecektir. Yüklemek istediğiniz Php sürümüne gelip Ekle butonuna tıklıyoruz. Ekleme işleminden sonra sağ altta bulunan Yükle butonuna tıklıyoruz.

 

 

02

Açıklama: Gelen ekranda yüklenecek bileşenlerin listesini göreceksiniz. Kabul Ediyorum diyerek sonraki aşamaya geçiyoruz.

 

03

Açıklama: Seçtiğiniz bileşenler otomatik olarak indirilip kuruluyor.

 

04

Açıklama: Kurulum tamamlandıktan sonra yüklenen eklentilerin listesini görüyoruz. Bitir diyerek yüklememiz tamamlanmış oluyor. Sağlıklı kurulum açısından localhostunuzu yeniden başlatınız.

 

Microsoft Web Platform Installer ile Php dışında birçok bileşeni hızlı ve kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz.3 Comments

  1. ISS de asp kullanıp çalıştırıyorum. PHP yi nasıl çalıştırabilirim. Söylediklerinizi aynen yaptım, sonrasında ne yapmam gerekecek, örneğin php siteyi hangi klasöre ekleyeceğim ve veritabanını sql nereye bırakacağım. Yardımcı olursanız sevinirim

    1. Kurulumu aynen yaptıysanız localhost’ta herhangi bir klasöre girmeden asp dosya çalıştırır gibi php dosyalarınızı çalıştırabilirsiniz.
      Localhost’ta çalışırken veritabanı için SqlFront kullanıyorum. Sizede SqlFront’u tavsiye edebilirim.

  2. yıllarca şunu kurmak için php sitesinden döküman okuyayarak dosya ekleyerek yapıyorduk şükür kolaya kavuştu olay 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir