Search Protect Uygulamasını Kaldırma

Search Protect Uygulamasını Kaldırma

- in Bilgisayar Yazılım ve Donanım
3162
2

Conduit tarafından oluşturulan Search Protect potansiyel istenmeyen yazılımlar gurubundadır. Search Protect yazılımı Internet Explorer, Chrome, Firefox gibi tarayıcıların ana sayfalarını koruma ve değiştirilmesini engelleme amacını güder. Masum gibi görünse de canınızı sıkabilir.

Conduit Search Protect ücretsiz yazılımlarla birlikte bilgisayarınıza yüklenebilmektedir. Dikkatsiz anınızda programı hızlıca kurmak adına gelen her soruya evet dediğimizde birçok bu ve buna benzer programı otomatik yüklemiş oluyoruz.

Aslında virüs kategorisine girmese de tarayıcılarınızda ki ana sayfanızı değiştirmesi ve arama motorlarını kendine göre uyarlaması canınızı sıkmaya yeter.

Conduit Search Protect programını birkaç farklı şekilde kaldırabilirsiniz.

  1. Program Ekle/Kaldıra girerek Search Protect programını bulup kaldırma işlemi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde programdan kurtulduysanız şanslısın.
  2. Program Ekle/Kaldır‘da Search Protect uygulamasını göremiyorsanız; Search Protect uygulaması ile aynı zamanda yüklediğiniz uygulamaları ve program listesinde adı tanıdık gelmeyen tüm programları kaldırmalısınız. Bu aşamada birçok programınızdan olabilirsiniz.
  3. Son olarak manuel yöntemleri kullanarak programı kaldıracağız.

1İlk olarak düşmanımızı tespit ediyoruz. Şuanda çalışan uygulamaları sistem tablasından görüntülüyoruz. Düşmanımız bize gülümsüyor. Tıklayarak uygulamayı açıyoruz.

2Düşmanımızın gerçek yüzü ile karşılıyoruz. Bu ekranı son görüşümüz olacak. Search Protect uygulamasını açtıktan sonra açık bir şekilde bırakıp sonraki aşamaya geçiyoruz.

3

Görev Yöneticisini açıyoruz ve Search Protect uygulamasına sağ tıklayıp İşleme Git diyoruz.

4

Gelen ekranda Search Protect uygulamasının çalışır dosyası seçili halde bizi bekliyor. Tekrar sağ tıklayarak Dosya Konumunu Aç diyoruz.

5

Search Protect uygulamasının yüklendiği dizine geliyoruz. Burada yapacağımız işlem oldukça basit. uninstall.exe dosyasını çalıştırıyoruz ve gelen talimatları takip ederek programın kaldırılmasını sağlıyoruz.

Eğer bu şekilde bir dosya yok ya da kaldırma işlemi başarısızlıkla sonuçlanıyorsa dosya konumunda gördüğümüz tüm dosyaları siliyoruz. Düşmanımıza güle güle deyip can sıkıcı günleri geride bırakmaya devam ediyoruz.2 Comments

  1. allah razı olsun son yöntem işe yaradı evde çekyatın altına saklanan böceği bulup ezmiş gbi rahat hissediyorum.emeğine sağlık…

  2. Allah razı olsun yöntem işe yaradı virüse başarıyla güle güle dedim 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir