WordPress Akismet Kullanımı ve Api Key Alma (Resimli Anlatım)

WordPress Akismet Kullanımı ve Api Key Alma (Resimli Anlatım)

- in Word Press
3741
5

Akismet WordPress tabanlı web sayfaları için spam yorumları engelleme amaçlı kullanılan bir eklentidir.  Spam yorumu kısaca açıklamak gerekirse; yorumda bolca link bulunan veya gerekli gereksiz yorumların genelidir.

Akismet Ne İşe Yarar ?

Akismet bu tür yorumları size zahmet vermeden otomatik olarak İstenmeyen olarak işaretler. Akismet istenmeyen yorumları; yorumların içeriğine veya yorum yapanın ip-proxy numaralarına bakarak değerlendirir. Yanlışlıkla bir yorum İstenmeyen olarak işaretlenirse Yorumlar > İstenmeyenler altından İstenmeyen Değil olarak işaretleyebilirsiniz.

Akismet eklentisini https://wordpress.org/plugins/akismet/ adresinden Türkçe olarak indirebilirsiniz. Eklentiyi sunucunuza yükledikten sonra Aktif hale getirin. Akismet eklentisinin çalışabilmesi için ücretsiz olarak Api key almalısınız. Api key almak için aşağıda ki adımları takip edebilirsiniz;

akismet_01

Akismet’i aktif hale getirdikten sonra key almak için API anahtarı alın(Get an Akismet API Key) butonuna tıklayın. API anahtarı almak için gerekli sayfaya yönlendirileceksiniz.

 

akismet_02

Gelen sayfada GET AN AKISMET API KEY butonuna tıklayalım. Gelen ekranda ki bilgileri doldurarak  Sing Up diyelim. WordPress üyeliğiniz var ise hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

 

akismet_03

Gelen ekranda Personal(Kişisel) olan kısıma SING UP diyerek sonra ki sayfaya geçiyoruz.

 

akismet_04

Gelen ekran da yukarıda ki ücret kutucuklarının altında bulunan or use Akismet for free linkine tıklıyoruz. Aşağıya açılan Use Akismet for Free on a personal site tuşuna tıklıyoruz ve son hamlemizi yapmış oluyoruz.

 

akismet_05

Bu ekranda ihtiyacınız olan API KEY’i temin etmiş oluyorsunuz.

 

Daha sonra aldığınız bu API KEY’i ilk resimde gördüğünüz kutuya girin ve Akismet’i aktif hale getirin.5 Comments

  1. eline sağlık kardeşim oldu. peki güncelleme geldimi yeniden mi anahtar alıcaz acaba ?

    1. Güncelleme geldiğinde tekrardan api key almaya gerek yok

  2. Ben Anlamadım kardeş bende bedava olana basıyom para istiyo

    1. Değişik bir durum

  3. Toplu Sms Fiyatları

    Bilgilendirme için teşekkürler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir