Yandex.Metrica Nedir ve Nasıl Kullanılır

Yandex.Metrica Nedir ve Nasıl Kullanılır

- in Web Site Tanıtım
1800
0

Yandex.Metrica Nedir ?

Yandex.Metrica kısaca internet sitelerinin istatistiklerini tutan ve analizlerini yapan bir sistemdir. Google Analytics gibi web sayfanızı birçok açıdan inceler ve değerlendirmelerini yapar.

 

Yandex.Metrica Nasıl Kullanılır ?

Yandex.Metrica’yı kullanmak için ilk olarak bir Yandex hesabınız olmalı. Hesabınız var ise  Yandex.Metrica Site Sıralama sayfasına gidin.

 

Sağ tarafta bulunan Site Ekle butonuna tıklayarak gerekli yönergeleri takip ederek sitenizi ekleyin. Size vereceği takip kodunu sitenize ekleyin. Artık Yandex.Metrica’yı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Google Analytics ‘e oranla daha basit bir yapıdadır. Arayüzü oldukça basit, üzerine gelinde açılan menüler oldukça kullanışlı haldedir. Google Adsense/AdWords ile entekre olarak çalışaması bir eksik.

 

Google Analytics’in bir çok özelliğine sahip olmasının yanında Google Analytics’ten eksik ve fazlalıkları da vardır.

 

En büyük eksiklik olarak gerçek zamanlı olarak sayfada kaç kişi olduğunu göstermemesidir. Bu eksikliğin yanı sıra Webvisor özelliği ile kullanıcılarını tatmin ediyor.

 

Webvisor; Yandex.Metrica webvisor özelliği web sayfanıza giren kullanıcıların mouse ve klavye haraketlerini takip eder ve web sayfanızda yaptıklarını kayda alır. Siz de giren kullanıcıların web sayfanızda neler yaptığını izleyebilirsiniz.

 

Yandex.Metrica ‘ya eklediğiniz web sayfaları toplist şeklinde sergilenmektedir. Rakiplerinize karşı hitinizi ve ilerlemeleri takip edebilirsiniz.Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir